XX FINAŁ WOŚP W ŁĄCKU

15 tysięcy 703 złote i 41 groszy – tyle uzbierali wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łącku. Na terenie gminy kwestowało 28 wolontariuszy.

Dwoje najmłodszych miało po trzy latka. Nie zrażał ich nawet padający od czasu do czasu deszcz. Łącki sztab WOŚP tradycyjnie ulokował się w Gminnym Ośrodku Kultury. Wszystkie „orkiestrowe” imprezy odbywały się na Rynku, na którym było niezwykle folkowo i kolorowo. Wystąpili: Orkiestra Dęta im. Tadeusza Moryto, kapela "Małe Łącko", dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zarzeczu, Zespół Regionalny "Górale Łąccy" oraz kapela Kuźnicka. Można było również przejechać się motocyklem lub quadem. XX Finałowi WOŚP towarzyszyła również loteria fantowa z niezwykle atrakcyjnymi nagrodami, dzięki hojności lokalnych firm i sponsorów prywatnych – do wszystkich zostały już skierowane specjalne podziękowania.

W tym roku wolontariusze WOŚP zebrali w gminie Łącko 15.703, 41 złotych. Najwyżej wylicytowana została koszulka XX Finału WOŚP. Nabywca zapłacił za nią 750 złotych. Pysznego tortu finałowego, ufundowanego przez Cukiernię „U Gromali ” mogli spróbować wszyscy zebrani na łąckim Rynku.


Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.